הסיפור של קנת לנגון

המיליארדר החרוץ שייסד את הום דיפו

כילד לשרברב ועובדת קפיטריה, קנת לנגון מעולם לא העלה בדעתו שיהפוך לאחד מן האנשים העשירים ביותר בארצות הברית, עם ערך בשווי של 5 מיליארד דולר.

$5.9B

שווי לפי פורבס, מרץ 2022

צפייה בראיון

הסיפור של קנת לנגון

המיליארדר החרוץ שייסד את הום דיפו

כילד לשרברב ועובדת קפיטריה, קנת לנגון מעולם לא העלה בדעתו שיהפוך לאחד מן האנשים העשירים ביותר בארצות הברית, עם ערך בשווי של 5 מיליארד דולר.

צפייה בראיון
$5.9B

(שווי לפי פורבס במרץ 2022)

הסיפור של קנת לנגון

המיליארדר החרוץ שייסד את הום דיפו

כילד לשרברב ועובדת קפיטריה, קנת לנגון מעולם לא העלה בדעתו שיהפוך לאחד מן האנשים העשירים ביותר בארצות הברית, עם ערך בשווי של 5 מיליארד דולר.

$5.9B

(מרץ 2022)

שווי נטו משוער

ככל שקנת גדל והתפתח בעולם הבין שיש לו הרבה הזדמנויות שיוכל לנצל לטובתו, כדי להפוך לשליט דומיננטי בעולם העסקים. בזכות התושייה וההתמדה האינסופית שלו, לנגון עשה לעצמו שם של ממש בוול סטריט, והפך לאחד מן המייסדים הראשונים של חברת הענק הום דיפו (Home Depot).

ילדות שגרתית לחלוטין

לנגון נולד בניו יורק, ארצות הברית, בשנת 1935. הוריו היו אנשים ממעמד הפועלים הבינוני והוא נהנה מילדות מלאת אהבה וחום, אך חסרת כיוון מבחינה עסקית.

למרות זאת, ככל שגדל כך הוריו החדירו בו מוטיבציה ללימודים ועסקים, והוא פיתח רעב גדול יותר ויותר לעולם העסקים. לכן, לאחר שסיים את לימודיו בתיכון פנה ללימודי עסקים באוניברסיטת בקנל ובבית הספר לעסקים סטרן בחסות אוניברסיטת ניו יורק.

במהלך הלימודים, ללנגון היה מאוד קשה להרשות לעצמו לסיים את לימודיו. בסופו של דבר, הוא לווה מאוניברסיטת בקנל 300 דולר כדי שיוכל לשלם על הקורסים האחרונים כדי להצליח לסיים את לימודי התואר הראשון שלו. עד היום, הוא תורם למוסד כספים רבים עקב הסיוע שהגישו לו כשהיה זקוק לכך יותר מכל.

לאחר שסיים את לימודיו, לנגון פנה לרחוב הכלכלי ביותר בניו יורק, וול סטריט, ושם החל לבנות את הקריירה שלו בחברה בתחום מתן השירותים הפיננסים בשם R.W. Pressprich. תפקידו בכוח היה לפתח עסקים חדשים ולהביא עסקים נוספים לעסק.

לנגון עבד יפה והגדיל את הרווחים של החברה פי כמה מונים, לכן בשנת 1969 מונה לנשיא החברה.

כחמש שנים לאחר מכן, לנגון ייסד את העסק הראשון שלו: חברה בתחום שוק ההון, קרנות ההון ומימונים בשם Invemed. דרך החברה הזו, פגש לראשונה את חבריו ושותפיו לעתיד ברנרד מרקוס וארתור בלנק.

הום דיפו ומהפך כלכלי

לנגון ומרקוס היו חברים מספר שנים כשמקרוס פנה אליו וסיפר לו שפוטר מעבודתו. למען האמת, לנגון היה די מאושר, משום שידע שכעת מרקוס יוכל לרדוף אחרי החלום שלו – להקים חנות עצומה עם פריטים לשיפור הבית שתשנה את האופן שבו אנשי עסקים מביטים על כלכלת המסחר כיום.

עם זאת, מרקוס לא היה כל כך בטוח. הוא היה עני מרוד וידע שרעיונות ללא כסף לא הופכים למציאות. לנגון הרגיע אותו והסביר שכסף צריך להיות הדבר האחרון שיעצור אותו. אחרי הכול, גיוס כספים הייתה ההתמחות של לנגון בזמנו.

לנגון השקיע את כל משאביו ואיתר משקיעים להקמת החברה שלימים תהפוך להום דיפו, ששווה כ-293 מיליארד דולר נכון לפברואר 2021. לנגון היה המום מהקפיצה הכלכלית בראשית הדרך, אך מיהר לחבור לשני שותפיו החדשים ולהקים כמה שיותר חנויות ברחבי ארצות הברית ובהמשך, בעולם.

ללנגון ושותפיו היה חשוב לספק מוצרים איכותיים במחירים נוחים ועם חוויית קנייה נעימה, שתגרום ללקוחות להרגיש שהם מגיעים למקום חיובי שעושה שינוי טוב בעולם. כיום, החברה מונה כ- 400,000 עובדים וכ- 2,285 חנויות. היא נחשבת מאז ועד היום ליוזמה העסקית החכמה ביותר של לנגון.

מהרגע שבו נחל את הצלחתו הראשונה, לנגון הבין כי עלה על שיטה מעולה לייצור כספים והשתלטות על עסקים בצורה חכמה. הוא המשיך להשקיע כספים בחברות גדולות, הן באופן אישי והן על ידי איתור של משקיעים בעבורן. בטווח הארוך, לנגון היה הוך להיות חבר ועדה ואף למנהל החברות הללו. החברות המוכרות ביותר כוללות את General Electric, ChoicePoint Inc, Database Technologies ועוד.

כיום, לנגון מתגורר בניו יורק עם אשתו ושלושת ילדיו. מעבר ליוזמותיו העסקיות, הוא תורם מיליונים של דולרים למוסדות אקדמאיים רבים ובעיקר לאוניברסיטת בקנל, לה הוא חייב את חייו. בנוסף, הוא תורם כספים רבים לאוניברסיטת ניו יורק ובעיקר למחלקת הרפואה, עד כדי כך שכיום ניתנים באוניברסיטה לימודי רפואה בחינם.

״You can have a phenomenal technology with bad people; you’re not gonna have much success. You can have mediocre technology with great people; they’ll figure out a way to make a buck״

קנת לנגון

פרטים על קנת לנגון

תאריך לידה: 16.09.1935
שתפו את הסיפור:
שתפו בפייסבוק
שלחו בוואצאפ
שתפו בלינקדאין
צייצו בטוויטר
מעורר השראה?

עוד טייקונים מאותם תחומים

👍
סמנו לייק וקבלו עדכונים בפייסבוק על סיפורי יזמים מעוררי השראה