בלוג יזמות ועסקים

בואו ללמוד איך טייקונים חושבים ומה הם עושים אחרת. בבלוג של טייקון נשתף טיפים ואסטרטגיות להצלחה עסקית מהנסיון של המיליארדרים הגדולים בעולם ובעיקר ננסה להבין איך הגיעו לאן שהגיעו.

גריים הארט
ניהול פיננסי

באיזה חברות להשקיע? גריים הארט מסביר למה הסבלנות משתלמת במיוחד

גריים הארט נולד באוקלנד, ניו זילנד בשנת 1955 לאבא שהיה רדיולוג. הוא נשר מבית הספר, היה נהג משאית – ואף אחד לא צפה לו גדולות. אבל גריים הארט היה מספיק סבלני כדי ללמוד איך להתעשר. ההצלחה לא הגיעה בן לילה, אך היא השתלמה לו בצורה יוצאת דופן.

נייק אסטרטגיית שיווק
צמיחה

אסטרטגיית השיווק של נייק: איך בונים מותג מוביל ב-4 צעדים?

יש לא מעט גורמים שמשפיעים על הצלחה של חברות. לא מעט פעמים לחברה יש ערך גבוה במיוחד שהיא יודעת להציע לעולם, כפי שאף אחד אחר לא נותן. בחברות אחרות, יש ייחודיות מסוימת אך אין ספק שסוג מעניין במיוחד של חברות ששווה לחקור הוא חברות שמצליחות בזכות שיטות השיווק הייחודיות להן.

רינאט אחמטוב
צמיחה

הטייקון רינאט אחמטוב: “כישלון הוא לא בהכרח מכשול”

כששאלו את רינאט אחמטוב בראיון עיתונאי על דרך הצלחתו, וכיצד יכול להיות שנער צעיר שנזרק מעבודה – הצליח להגיע כל כך גבוה לאחר שנים ספורות בלבד, אחמטוב אשיב: “כישלון לא בהכרח מבשר רעות, ויכול להיות אפילו שהוא המפתח שלכם להצלחה”.

טיפים לסטודנטים - מייקל בלומברג
התנהלות

4 עצות לסטודנטים יזמים בתחילת הדרך מהטייקון מייקל בלומברג

במגזין ניו יורק טיימס ערכו ראיון עם המיליארדר היהודי-אמריקאי שכיהן במשך 12 שנים כראש עיריית ניו יורק, במטרה לגלות מה דעתו על שאלות נפוצות שיש ליזמים בתחילת הדרך, לרבות קבלת מענה על שאלות בנוגע לבחירת מקום הלימודים ועל קבלת החלטות בתחום היזמות לסטודנטים שמעוניינים להצליח בעסקים.

סדר יום בחייו של ריצ'רד ברנסון
יום בחייו של טייקון

יום בחייו של טייקון: ככה נראה סדר היום של אילון מאסק

אילון מאסק הוא אולי האדם העסוק בעולם. הוא עובד כ-80-100 שעות בשבוע, יותר מהעובד הממוצע בכל תחום ומוביל מהפכות שאולי יעצבו לנו עתיד אחר לגמרי. כדי להצליח להישאר שפוי, יש מספר הרגלים ודרכי חשיבה בהם הוא נוקט כדי לייצר תוצאות משמעותיות כאלה. במאמר הבא נתאר איך נראה יום טיפוסי בחייו של אילון מאסק, ומה כולנו יכולים ללמוד ממנו.

ניהול פרויקטים בגוגל
התנהלות

גוגל חושפת 3 עקרונות מוזרים לניהול פרויקטים שישאירו אתכם עם פה פעור

גוגל נפטרה ממנהלים לגמרי, שזה כבר דבר די מוזר לטעון. גוגל פועלת ללא מנהלים, או לפחות לא באותה קונסטלציה, כפי שאנחנו מכירים אותם ברוב החברות. זהו רק אחד מהדברים שלפני הכל מייחדים אותה משאר החברות במשק. אם אתם רוצים ללמוד איך לנהל פרויקטים בצורה מסודרת, בונה ונכונה, תוך מיצוי מירב פוטנציאל החשיבה לטווח הארוך, כדאי שתחקרו את חברת גוגל.

עבודה היברידית
פרודוקטיביות

האם עבודה היברידית באמת יעילה? מייקרוסופט יצאו לבדוק

בפרוץ הקורונה בישראל, מרץ 2020 המונח ‘עבודה היברידית’ החל לצוץ במקומות עבודה כפטריות אחרי הגשם. לפתע, ברגע אחד העבודה מהבית איננה יותר עניין של בחירה אלא של הכרח, צורך ממשי שנבע כתוצאה ממצב חירום עולמי. אך כעת כשהקורונה דעכה, יצאנו לבדוק מה חברת מייקרוסופט גילתה – האם העבודה ההיברידית באמת יעילה יותר, או שעדיף פשוט להמשיך לעבוד מהמשרד?

ג'ינה ריינהרט טיפים להצלחה
התנהלות

הצלחה לא שגרתית: 3 טיפים להצלחה מהאישה העשירה באוסטרליה

בקרב אלו המכירים אותה מקרוב, ג’ינה ריינהרט עלולה להיתפס כדמות מעט שונה במחלוקת. סיפור ההצלחה של ג’ינה אינו רגיל. על אף שעולמנו הפך למודרני מתמיד בתחום זכויות הנשים בכלל, ובפרט בזכויות הנשים בעבודה, ג’ינה עדיין טוענת כי למרות שאנו חיים בעידן עם הזדמנויות שוות, נשים צריכות לעבוד יותר קשה כדי להתקדם באותה עבודה. פעמים רבות הן יצטרכו להילחם יותר על הזכויות שלהן, בעוד שהגברים יקבלו את אותן זכויות בדיוק – יותר בקלות מהן.

טיפים להצלחה של מיכאל דל
התנהלות

איך להצליח בחיים? 5 מיומנויות שיזמים צריכים לפתח לפי מיכאל דל

הסיפור של מיכאל דל מתחיל כמחשבה שגרתית למדי. כזו שעוברת במוחו של כמעט כל יזם בתחילת דרכו: “אקח 2 דברים שעובדים מצוין לחוד, ואאחד אותם לדבר שמביא ערך חדש, כזה שאפשר למכור בהרבה כסף”. אף אחד לא דמיין שהמחשבה הזאת תביא אותו להקמת אחת מחברות המחשבים הכי מצליחות בעולם, אך מה שהוביל אותו לשם, בין היתר, היה מספר מיומנויות שצבר עם השנים.

👍
רוצים לקבל עדכונים על סיפורי יזמים מעוררי השראה?