העסק נפגע בקורונה? 4 טיפים של מיליארדר שיעזרו לצאת ממשבר

הנה הפעולות שהמיליארדר ג’ון פול דג’וריה נוקט בהן בזמנים קשים כדי לשמור על העסקים שלו ולצאת ממשברים פיננסיים.

כל אדם וכל עסק עלולים להיקלע למצבי מצוקה. ג’ון פול דג’וריה, המייסד של חברת טיפוח השיער פול מיטשל ואימפריית הטקילה ״פטרון״, היה הומלס. אפילו פעמיים. בהמשך הוא הפך ליזם ולמיליארדר. אם הוא הצליח להפוך את היוצרות ולהסיט את מסלול חייו בצורה כה דרמטית, גם אתם יכולים. אם העסק שלכם נפגע בקורונה, או שאתם רוצים לקבל טיפים להתנהלות עסקיות ביום סגריר, זה המאמר עבורכם.

1. במקום להוריד מחירים, הוסיפו ערך

טקטיקה של הורדת מחירים בזמן משבר איננה טקטיקה טובה. אם תעשו כך, תרגילו את הלקוחות שלכם למחיר הנמוך יותר. לאחר שבני אדם מתרגלים לטוב, קשה להשיב את הגלגל לאחור, ויהיה לכם קשה להעלות את המחירים לרף הקודם שלהם. 

במקום זאת ובמקום להתרכז במחיר, מוטב להוסיף ערך בצורת מוצרים ושירותים נוספים שהלקוח יקבל, וזאת מבלי לשנות את המחיר. “בצורה זאת, אתם כבעלי עסקים יכולים לשמור על המחיר הקיים, הלקוח זוכה לקבל יותר ערך, וגם מקבל תמריץ לשוב אליכם עוד ועוד”, אומר דג’וריה. 

2. שווקו בעדינות

דג’וריה ממליץ לשווק באופן עדין יותר בעת משבר ציבורי כדוגמת הקורונה. אם תמשיכו לשווק כתמול-שלשום, הלקוח עשוי להגיב לזה באופן שלילי, בהתחשב בכך שיכול להיות שהוא חווה מצוקה כלכלית. עדיף לשלוח מסר מעודן ופחות מכירתי, כמו למשל מידע הנוגע למועד הפתיחה המחודשת שלכם בתום המשבר. עידון נוסף יכול להתבטא בכך שתודו לו על הזמן שהוא מקדיש לקריאת ההודעה שלכם. לא מזיק להיות מנומס. 

3. הוסיפו טאץ’ אישי לתקשורת

לפעמים אנשים צריכים קצת תשומת לב. קצת אהבה. עיתות משבר הן הזמן הטוב ביותר שלכם ליצור קשר אישי יותר עם הלקוחות שלכם. קשר שמתעלה מעל האינטרס העסקי גרידא. תשאלו אותם איך והאם הם מחזיקים מעמד. הם יעריכו את הגישה הזאת ויזכרו אתכם לטובה. גלו מעורבות אישית ותוכלו לקטוף את הפירות בהמשך. באותה מידה, אתם יכולים לפנות לגורמים שלהם אתם חייבים כסף או לבעל הנכס שממנו אתם שוכרים ולבקש גמישות בצורת דחייה בתשלום. 

4. הביטו לעתיד. הוא בדרך.

השכל עמוס במחשבות שליליות. זה נכון לרוב לא רק בתקופות משבר, אלא ככלל. במקום לדאוג ולהתעכב על מחשבות בלתי-מועילות, מוטב לשחרר. אם אתם כועסים או שומרים טינה לאדם אחר, שחררו מהרגש. “פשוט תאמרו לעצמכם, ‘זה היה אתמול, אני לא יכול לשנות את העיתון של אתמול. לא אתן לזה להשפיע עליי ולדכדך אותי'”, תיאר דג’וריה. 

למרות חוסר הוודאות הטמון במשבר, במקום להביט אחורה – הביטו אל עבר העתיד, כי העתיד מגיע. ברגע שתעשו זאת, כל התפיסה שלכם תשתנה. ההשקפה שלכם תשתפר פלאים. “מדהים מה שקורה כשמשחררים. עול משתחרר מעל הכתפיים והתחושות השליליות כבר לא חזקות כמו קודם לכן. זהו דבר נפלא שלא עולה אגורה שחוקה”, הוסיף. במקום לבכות על חלב שנשפך, תדאגו לייצר חלב חדש משלכם.

עוד על סיפור החיים של ג’ון פול דג’וריה >

פורסם במקור ב-Inc.com >

יוגב פודחרני

יוגב פודחרני

בן 31. קופירייטר, איש תוכן ומשורר. בעל דעה על הכל. אוהב תוכן ואנשים עם תוכן. אוהב אנשים שחושבים אחרת, אלא אם זה אחרת ממנו. חובב דוקו. חושב שכסף זה חופש, כל עוד לא נותנים לו להפוך לכלוב מזהב.
יוגב פודחרני

יוגב פודחרני

בן 31. קופירייטר, איש תוכן ומשורר. בעל דעה על הכל. אוהב תוכן ואנשים עם תוכן. אוהב אנשים שחושבים אחרת, אלא אם זה אחרת ממנו. חובב דוקו. חושב שכסף זה חופש, כל עוד לא נותנים לו להפוך לכלוב מזהב.
מעניין?
שתפו בלינקדאין
שתפו בפייסבוק
שלחו בוואצאפ
צייצו בטוויטר
שתפו:
👍
סמנו לייק וקבלו עדכונים בפייסבוק על סיפורי יזמים מעוררי השראה